Kontaktujte nás

"Naše stany" - Safari stany

25.10.2018

Safari stany vyrábíme od roku 2012 ve spolupráci s britskou firmou Albion Canvas. Tyto stany jsou ve Velké Británii a dalších zemích využívány především v oblasti tzv. glampingu (neboli glamorous camping). Jinými slovy je glamping stylové táboření v maximálním pohodlí. Glamping je rostoucím globálním fenoménem, který kombinuje kempování s komfortem jaký nabízí klasické hotely a další ubytovací zařízení.

Tento trend se projevuje již od počátku 20. století, kdy se evropští a američtí turisté vydávali kempovat do Afriky. Bohatí turisté se nechtěli vzdát svého luxusního životního stylu ani při kempování, a proto požadovali, aby tamní kempy poskytovaly takové pohodlí, na jaké byli zvyklí z domova. 

Stany jsou tedy navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky pro pohodlné dočasné ubytování: je možné je vybavit lůžky, sedacími soupravami a dalším nábytkem. Konstrukce stanů též umožňuje dostavbu dřevěných buněk pro koupelnu a toalety. 

Safari stany jsou využívány především v kempech, na ekofarmách či při jakékoliv jiné činnosti, která vyžaduje podobné dočasné ubytovací zařízení. 

Pokud by Vás zajímalo více informací o safari stanech a jednotlivých typech, které vyrábíme, navštivte příslušnou sekci našeho webu: https://www.famtents.com/safari-stany, kde si navíc můžete prohlédnout i interiér safari stanu Tsavo, který máme dlouhodobě postavený v našem areálu. 

»zpět do archivu novinek

 

Kde můžete vidět naše výrobky?

Naše výrobky najdete nejen v České republice, ale také v celé Evropě a jinde ve světě.