Kontaktujte nás

Historické stany

 

Historické stany pronajímáme převážně na různé akce a slavnosti. Svou pestrostí oživí každou dobovou událost a díky velké nabídce rozměrů mohou sloužit nejrůznějším účelům.

Všechny varianty historických stanů k pronájmu na skladě standardně nemáme, ale můžeme Vám pronajmout většinu stanů ze sekce bazar, která je pravidelně aktualizována dle momentálních skladových zásob.

 

Základní rozdělení historických stanů

průměr stanu - základní verze* 3,00 m 4,50 m 6,00 m
půdorys stanu - prodloužená verze* 3,00 x 4,50 m 4,50 x 6,80 m 6,00 x 9,00 m
výška bočních stěn 2,00 m 2,00 m 2,55 m
výška stanu ve vrcholu 3,30 m 3,65 m 4,70 m
* Do označení základní verze a prodloužená zahrnujeme všechny varianty našich historických stanů bez rozlišení přesného tvaru půdorysu či typu konstrukce.

 

Konkrétní typy těchto stanů a jejich technické specifikace najdete na stránce historické stany v sekci výroba stanů.

Výběr prostředí a velikosti stanu

Historické stany se staví převážně na pevném přírodním povrchu, který umožňuje kotvení ocelovými kolíky. Stany je však také možné ukotvit například na asfaltu či betonu pomocí ocelových kotev nebo betonových zátěží. Na tomto typu kotvení je nutné se předem domluvit, není totiž možné ho všude použít.

Místo pro stavbu by mělo být pokud možno rovné. Při výběru velikosti stanu do daného prostoru je nutné vycházet z jeho půdorysu, k němuž je třeba přidat 1,5 m na každou stranu stanu na zatlučení kolíků a upevnění vypínacích popruhů.

Velikost stanu je také nutné vybírat podle počtu účastníků. Standardně se počítá 1 m2 na stojící osobu a 1,5 m2 na osobu sedící.

Doplňkový servis

Všechny typy našich historických stanů lze doplnit o dřevěné podlahy, jídelní sety, bistro stolky či jiné druhy vhodného nábytku. Interiér můžeme dále vybavit předělovacími stěnami, textilními podhledy nebo osvětlením. Stany je možné používat i za chladného počasí, neboť se dají poměrně dobře vytopit přenosnými plynovými či elektrickými topidly. Veškeré doplňkové vybavení můžete nalézt v kategoriích mobiliář a podlahy.

 

Kde můžete vidět naše výrobky?

Naše výrobky najdete nejen v České republice, ale také v celé Evropě a jinde ve světě.