Kontaktujte nás

Jak to všechno začalo?

Výrobou nejrůznějších přírodních stanů se zabýváme již opravdu dlouho. Například majitel a jednatel naší společnosti ve stanech táboří již od útlého dětství, kdy byl členem indiánského oddílu. V indiánském oddílu se také naučil stany vyrábět, aniž by tušil, že za pár let se právě výroba stanů stane jeho “životním posláním”. Právě svůj příběh, a tím pádem i příběh společnosti FAMTENTS & RENTS s.r.o. by Vám Marek Rosenheim chtěl přiblížit.

Indiánský oddíl a první výroba stanů

Poprvé jsem se ke stanům, v té době se jednalo zejména o týpí, dostal v moment, kdy jsem se stal členem v podstatě tajného indiánského oddílu. Týpí, ve kterých jsme tábořili, jsme si také sami šili, a já se tedy poprvé naučil, jak takový stan od začátku do konce vyrobit. Následně jsem v mnoha týpí strávil velké množství času, a mohl si tak vyzkoušet, jak vše dopodrobna funguje a jak se stan chová v nejrůznějším počasí a prostředí.

Když se pak v roce 1990 dalo poměrně jednodušše začít podnikat, přemýšlel jsem do čeho se pustit, a nakonec jsem si řekl, že bych mohl začít vyrábět indiánská týpí, protože jsem s nimi měl dostatek zkušeností. Počátky podnikání byly zajímavé – stany jsme šili u nás doma na Praze 2 na dvorku a následně je posílali poštou nebo vlakem.

S výrobou stanů jsem však následně na pár let přestal a začal jsem se věnovat prodeji kancelářských potřeb, chvíli jsem se také zabýval stavebnictvím.

“Profesionální” výroba přírodních stanů

Ke stanům jsem se pak vrátil v roce 2001, kdy jsem založil společnost RENTS s.r.o., jejíž primární činností byl pronájem stanů a dalšího vybavení na kulturní, společenské a další akce. V roce 2006 jsme ale od naší původní mateřské společnosti převzali značku stanů FAM a začali stany nejen pronajímat, ale také vyrábět. V tento moment se tedy zrodila v podstatě současná podoba společnosti.

V této době se samozřejmě již dávno nejednalo pouze o indiánská týpí, na jejich výrobu se postupně nabalovala celá řada dalších stanů - nejprve historické stany, dále třeba velkoprostorové stany, prodejní stánky a mnoho dalších. V průběhu let jsme tedy vytvořili velice širokou škálu přírodních stanů, kterou nabízíme dodnes.

Důležitým impulsem pro činnost firmy byl stoupající počet poptávek na “jurty mongolského typu”, kterými jsme se začali postupně více a více zabývat. V průběhu let jsme neustále testovali materiály a vyvíjeli nejrůznější detaily až jsme se dostali k současné podobě tohoto nezvyklého stanu. Za posledních přibližně 14 let jsme jurt vyrobili přes 500, což z nás činí největšího výrobce tohoto typu stanu v České republice. Ani po tolika letech jsme se však nezastavili s vývojem, a tak každý rok přicházíme s řadou změn a vylepšení.

V průběhu let jsme také získali řadu zahraničních partnerů, a dnes se tedy můžeme pyšnit zastoupením v několika evropských zemích, kam také putuje velká část naší produkce.

Na původní zaměření společnosti jsme však nezapomněli, a tak se dodnes zabýváme také pronájmem. A nejedná se jen o stany naší výroby, ale také klasické party stany, skládací stany a mnoho dalšího vybavení na nejrůznější akce a eventy.

Současnost a další vize společnosti

V roce 2017 jsem se pak rozhodl pro větší přehlednost sloučit dosavadní jméno společnosti, tedy RENTS s.r.o. se jménem značky stanů, které jsme vyráběli, tedy FAM tents. Takto vznikl současný název společnosti, tedy FAMTENTS & RENTS s.r.o.. V této době jsme také dokončili novou webovou prezentaci a rozběhli účty na sociálních sítích, abychom mohli být ve spojení s našimi zákazníky a informovat je o dění u nás.

 

V současné době tedy nabízíme kompletní servis týkající se stanů - stany hlavně vyrábíme a pronajímáme, ale zároveň se zabýváme také opravami, skladováním a dalšími službami, které našim zákazníkům usnadňují život s našimi stany.

A zároveň na sobě stále pracujeme – v areálu firmy v Korycanech v podstatě nepřetržitě testujeme některé z našich stanů, případně také zkoušíme nové materiály a postupy. Za léta působení jsme vyzkoušeli desítky nejrůznějších materiálů, a jsme tedy schopní nabízet jen takové materiály, se kterými máme pozitivní zkušenost a můžeme se spolehnout na jejich vlastnosti.

 

Dnes se můžeme pyšnit tím, že patříme ke špičce producentů přírodních stanů nejen v České republice, ale také v celé Evropě. Pevně věřím, že tomu tak bude i nadále, což se snažíme podpořit hledáním nových postupů a materiálů a celkovou snahou jít stále vpřed.

 

Přeji Vám mnoho úspěchů, ideálně ve společnosti našich stanů.

Marek Rosenheim

 

Kde můžete vidět naše výrobky?

Naše výrobky najdete nejen v České republice, ale také v celé Evropě a jinde ve světě.