Kontaktujte nás

Malování stanů

 

Indiánská týpí

Indiánská týpí nebyla jejich původními obyvateli zdobena bezúčelně. Malby na týpí měly hluboký duchovní význam a byly také spojeny s různými náboženskými rituály. Motivy na spodní části plachty stanu znázorňují zemi. Vrchní část plachty pak představuje náboženství a duchovní svět. Ve střední části vidíme cestu majitele mezi nebem a zemí, tedy jeho povahové vlastnosti, hrdinské skutky a přání či touhy.

Pro malování na bavlněné stanovky používáme běžné akrylové barvy a kvalitní štětce. Našim zákazníkům můžeme standardně nabídnout čtyři základní vzory, případně jejich kombinace. Pro tyto varianty již máme stanoveny pracovní kalkulace. Pokud budete chtít namalovat individuální vzor, je nutné předem dodat grafický návrh kresby, který s Vámi bude následně konzultován. V těchto případech je cena kalkulována dle náročnosti malby.

 

Historické stany

Historické stany zdobíme nejčastěji dobovými motivy či šlechtickými erby. Malba se dá velmi dobře kombinovat s barvou bočních stěn stanu a cimbuří. Pro malování na bavlněné stanovky používáme běžné akrylové barvy a speciální štětce. Pro zajištění kvalitní malby používáme neředěné barvy, které musí být do látky dobře zapraveny. Dbáme také na to, aby malby na látce před další manipulací se stanem důkladně vyschly.

Kresba na historickém stanu může být také kombinována s podobně laděnými motivy na vnitřních stěnách stanu, interiérových textilních závěsech či přepážkách. Zajímavě působí i společná sestava několika typů malovaných historických stanů, které jsou doplňeny stínícími plachtami či jednoduššími stany typu A s podobným motivem.

 

Velkoprostorové stany

Velkoprostorové stany jsou hojně využívány pro reklamní kampaně nejrůznějších firem a PR agentur. Pro jejich potisk a barevné úpravy tedy často používáme brandovou grafiku nebo logo konkrétní značky. Pro divadelní a hudební projekty je možné na plachty nanést originální umělecké návrhy, nebo je možné stany stylizovat do barev sponzorů.

Na festivalech a firemních akcích mohou být pronajaté stany vybaveny bannery nad stanem či na jeho stěnách a střeše. Vhodné je též doplnění o závěsné praporce či oboustranné korouhve, které se umístí na vrcholy středových sloupů stanu. Tímto krokem lze snadno dosáhnout jednotného vzhledu všech stanů na akci a to za poměrně nízkých nákladů.

 

Potisk, bannery a barevné úpravy zajišťujeme též pro všechny další druhy stanů z naší výroby.

 

 

Kde můžete vidět naše výrobky?

Naše výrobky najdete nejen v České republice, ale také v celé Evropě a jinde ve světě.