Kontaktujte nás

Podsadové stany

 

Podsadové stany neboli „Osady“ byly vynalezeny českými skauty už v roce 1913.

Původně používali skauti při táboření nejčastěji pouze 2 celty, které po spojení vytvořily přístřešek ve tvaru jehlanu. Tento stan byl využíván hlavně pro kratší výpravy, ale při delším pobytu měl řadu nedostatků - vlhko a chlad od země a nedostatek místa. Později přišli na nápad postavit stan na dřevěný podstavec. Tím vznikla podsada (tj. dřevěný podstavec pro stan). Následně byl stan vybaven lůžky a poličkami na věci. Po těchto úpravách bylo též možné se ve stanu pohodlně postavit.

Podsadové stany jsou typickou součástí letních táborů, sportovních soustředění a dalších aktivit pro mládež. Naše firma vyrábí podsadové stany v rozměru 2 x 2 m, které se mohou lišit ve středové výšce plachty. Podsada stanu a další dřevěné doplňky jsou vyráběny ze smrkového dřeva.

Další variantou tohoto stanu je podsada v rozměru 3 x 3 m. Stan se od rozměru 2 x 2 m liší nejen velikostí, ale též vnitřním uspořádáním. Další podrobnosti viz fotogalerie.

 

 

Křížový podsadový stan

Křížový podsadový stan je modifikací klasického podsadového stanu. Křížová podsada vzniká spojením čtyř původních stanů v rozměru 2x2m do kříže a rozšiřuje tak možnosti původní osady.

Tento stan poskytuje kromě prostoru na spaní také společný prostor uprostřed stanu, ten se dá využít buď jako jídelna, úložný prostor či pro nouzové přespání dalších osob.

 

 

Plachta na kovovou konstrukci

Plachta na kovovou konstrukci podsadového stanu v naší výrobě samozřejmě nechybí. Pokud tedy vlastníte kovovou konstrukci tohoto stanu, jsme schopni na ni plachtu vyrobit. Pro tyto plachty nemáme žádné normované rozměry, šijeme je podle rozměrů dané konstrukce.

 

Technické parametry

půdorys stanu u základny 2,00 x 2,00 m 3,00 x 3,00 m
výška podsady 0,75 m 0,75 m
středová výška plachty 1,50 / 1,60 m 2,25 m
 

Kde můžete vidět naše výrobky?

Naše výrobky najdete nejen v České republice, ale také v celé Evropě a jinde ve světě.