Kontaktujte nás

Indiánská týpí

 

Indiánská týpí mohou být díky svému atraktivnímu vzhledu zajímavým a netradičním poutačem na jakékoliv akci. Menší týpí je možné využít například pro ubytování při teambuildingových akcích nebo jako hernu při dětských dnech. Velká týpí pak jako zajímavé bary na sportovních a kulturních událostech či jako společenské prostory.

Navzdory rozsáhlé rozměrové řadě pronajímáme převážně 5 a 6m týpí. Tento rozměr představuje zhruba výšku plachty i průměr základny stanu.

V případě poptávky pronájmu je nutno předem konzultovat aktuální stav skladových zásob, nemáme na skladu totiž všechny nabízené velikosti a barevné úpravy. Můžeme Vám však pronajmout většinu týpí ze sekce bazar, která je pravidelně aktualizována. Při větších zakázkách však můžeme žádaný rozměr (případně barvu plachty) na základě vzájemné domluvy vyrobit.

Naší specialitou pro společenské akce je spojovací plachta mezi dvě týpí, která umožňuje rozšíření užitné plochy těchto kuželovitých stanů. Propojení se využívá pro velká týpí, celá sestava je tedy vhodná například pro pořádání firemních setkání v přírodě, netradičních svateb nebo třeba seminářů apod. Plachta tunelu může být také potištěna firemním logem či originálními grafickými motivy a využívána tak pro periodické akce.

 

 

Konkrétní typy těchto stanů a jejich technické specifikace najdete na stránce indiánská týpí v sekci výroba stanů.

Výběr prostředí a velikosti stanu

Týpí svým charakterem patří do přírody, proto je ideální takový terén, ve kterém je možné jej ukotvit kolíky, a jenž umožňuje zřízení ohniště. Toto však není vždy nutnou podmínkou. Větší velikosti se dají postavit i bez kotvení kolíky jak v exteriéru, tak v interiéru (např. ve výstavním pavilonu či obchodním centru). V případě potřeby jsou k dispozici přenosná, od země odsazená ohniště. A přestože to není úplně obvyklé, je možné postavit pod týpí i dřevěnou podlahu a topit uvnitř v kamnech.

Místo pro týpí by mělo být pokud možno rovné, suché a prostor musí odpovídat velikosti stanu. Půdorys týpí má mírně vejčitou základnu, jejíž delší průměr zhruba odpovídá rozměru stanu, tzn. pro stavbu týpí 6 m je potřeba kruhový prostor o průměru 6 m a k tomuto průměru je třeba ještě připočítat vzdálenost 1 m kolem celého stanu pro manipulaci s chlopňovými tyčemi.

Doplňkový servis

Do větších týpí můžeme instalovat dřevěné podlahy, stylové sedáky nebo naopak moderní nábytek. Interiér je možné doplnit tradičním liningem, barevnými textiliemi či osvětlením. V chladném počasí je možné v týpí zapálit otevřený oheň nebo jej vytopit přenosnými kamny na dřevo.

 

Kde můžete vidět naše výrobky?

Naše výrobky najdete nejen v České republice, ale také v celé Evropě a jinde ve světě.